Прилеп се засили со десен бек – повратник од Австрија!

Тимот на Прилеп донесе уште еден десен бек пред продолжението на сезоната во суперлигашката конкуренција.

Станува збор за Хари Павлов, македонски интернационалец, кој играше во младинскиот тим на австрискиот Фиверс.

Павлов има 17 години, висок е 194 цм и ќе му прави друштво на грузискиот интернационалец Мириан Гавашелишвили.

Прилепчани досега забележаа две победи и еден пораз, а шансите за плеј-офот остануваат пред продолжението на сезоната.