Познат возниот ред за кадетите: Отвораат против домаќинот на турнирот во Бугарија

Новата генерација на машката кадетска репрезентација на Македонија стартуваше со новите активности, а од денеска е на подготовки за Балканското првенство кое ќе се одржи во Бугарија.

На турнирот ќе има уште две селекции, ќе играат и Бугарија и Романија, но учесник ќе биде и составот на Пирин 64.

Ова е турнир на кој ќе играат ракометари родени 2002 година и помали, а ова е прва активност за овој состав пред кој ќе биде голем предизвик бидејќи следното лето ќе игра на домашна сцена на ЕХФ-шампионатот на кој ќе се бара прво место и пласман на Македонија онаму каде што и е местото односно на Европското првенство.

БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО ЗА КАДЕТИ

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

ПЕТОК, 11 ОКТОМВРИ

15:00ч

ПИРИН 64 – РОМАНИЈА

17:00ч

МАКЕДОНИЈА – БУГАРИЈА

САБОТА, 12 ОКТОМВРИ

15:00ч

РОМАНИЈА – МАКЕДОНИЈА

17:00ч

ПИРИН 64 – БУГАРИЈА

НЕДЕЛА, 13 ОКТОМВРИ

09:00ч

МАКЕДОНИЈА – ПИРИН 64

11:00ч

БУГАРИЈА – РОМАНИЈА