Пеколен распоред: Македонија отвора со Франција, на крај двобој со Романија

Македонија ги доби селекциите на Франција, Холандија и Романија за ривали на претстојното Европско првенство што ќе се игра во Скопје, Подгорица, Целје и Љубљана.

Нашата репрезентација веќе ги знае и термините за натпреварите што ќе се играат во СЦ „Борис Трајковски“.

Прв противник на избраничките на Љубомир Савевски ќе биде големата Франција на 5 ноември, додека два дена подоцна следува меч со Холандија.

Последниот натпревар на 9 ноември од прелиминарната група ќе биде со селекцијата на Романија. Терминот за старт на дуелите на Македонија најверојатно ќе биде 18:00 часот.

ЕП, жени, група Ц, распоред на натпревари:

5 ноември, Македонија – Франција 
7 ноември, Македонија – Холандија
9 ноември, Македонија – Романија

Седлоска: Во Скопје сите се „луди“ за ракомет, ова ЕП ќе биде голем настан за нас!

Не можеше полошо: Македонија на ЕП против Холандија, Романија и Франција!