Охрид го задржува главниот дефанзивец – Борче Соколов потпиша нов договор

Македонскиот претставник во Лигата на Европа, Охрид, продолжува со склопувањето на играчкиот кадар пред новата сезона.

Нов договор на една сезона потпиша левиот бек Борче Соколов, кој е столбот на одбраната на охриѓани.

Тимот предводен од Раде Стојановиќ најпрво ги задржа тројцата интернационалци – голманот Брауновиќ, средниот бек Кривокапиќ и десниот бек Тот.

Потоа нови договори потпишаа Мартин Манасков, Никола Даниловски, Крсте Андоновски, Иван Тасески и Бобан Блажески.