НАЈ НАЈ НАЈ…ИЗЈАВА: Лазаров низ солзи – капа долу за Стоилов и Миркуловски…(ВИДЕО)

По реванш натпреварот со репрезентацијата на Чешка во кој Македонија победи и обезбеди пласман на Светското првенство крај на кариерата објави и Стојанче Стоилов.

Селекторот Кирил Лазаров тогаш низ солзи на прес-конференцијата по мечот порача дека ќе биде тешко без Стоилов, но ја почитува неговата одлука и истакна дека нема да биде лесно без пивотменот и средниот бек Миркуловски, кој исто така ја заврши кариерата.

Столе од друга страна истакна дека неговата одлука сепак ќе биде конечна затоа што знае дека има кој вистински да го замени во репрезентацијата.