Методија и Михајло Илиевски делат правда на ЕХФ шампионатот во Скопје

Освен кадетската репрезнтација, Македонија има претставници и меѓу официјалните лица на ЕХФ шампионатот во Скопје.

Станува збор за судиите Методија и Михајло Илиевски, кои веќе го одработија натпреварот меѓу Швајцарија и Грузија од групата Б.

Освен браќата Илиевски, Македонија има уште еден претставник меѓу официјалните лица, а тоа е делегатот Камер Металари.

Македонија стартуваше со пораз од Грција во првото коло на ЕХФ шампионатот, па сега мора да ја победи Полска, ако сака место во полуфиналето.