Лига на шампиони: Кристопанс конечно дочека да дебитира во Париз

Дуелот меѓуВардар и Елверум од 2. коло е одложен и овој натпревар ќе добие нов термин, додека другите седум натпревари ќе се играат денеска и утре.

Има неколку интересни средби кои треба да се одиграат, а за денеска вниманието одни кон Полска и Франција, но и во Португалија ќе има доста интересен и допадлив ракомет.

Во Полска, Келце го пречекува Пик Сегед. Унгарците конечно можат на натпревар и остнаува д асе види колку се подготвени за на терен.

За ПСЖ ова е исто така прв натпревар и ќе биде доста интересно да се види како ќе функционираат на терен во новата сезона, а Флензбург е добар ривал за да се види до каде е формата.

ЛИГА НА ШАМПИОН, 2. КОЛО

ГРУПА А

СРЕДА, 23 СЕПТЕМВРИ

18:45ч

КЕЛЦЕ – ПИК СЕГЕД

20:45ч

ПСЖ –ФЛЕНЗБУРГ

ПОРТО – МЕШКОВ БРЕСТ

ОДЛОЖЕН НАТПРЕВАР

ВАРДАР – ЕЛВЕРУМ

ГРУПА Б

СРЕДА, 23 СЕПТЕМВРИ

18:45ч

АЛБОРГ – МОТОР

ЧЕТВРТОК, 24 СЕПТЕМВРИ

18:45ч

КИЛ – НАНТ

ВЕСПРЕМ – ЗАГРЕБ

20:45ч

БАРСЕЛОНА – ЦЕЛЈЕ