Кузмановски се фати за сукалото…(ФОТО+ВИДЕО)

Тимот на Хановер организираше хуманитарна акција пред Католичкиот Божик кој се празнува во Германија кон крајот на декември.

Ракометарите и стручниот штаб подготвуваа божикни колачиња, па и македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски мораше да се фати за сукалото.

Покрај Кузмановски, тука беа Бранко Вујовиќ, Владислав Кулеш, Дарио Квинштет, Илија Брозовиќ….

Тие подготвија повеќе од 30 кг колачиња, кои беа спакувани во повеќе од 150 пакетчиња и донирани.

Погледнете како течеше процесот на подготовка…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DIE RECKEN (@dierecken)