Кој против кого на Ф4 – познати полуфиналните двојки во Лигата на Европа

Со комплетирањет на четвртфиналните натпревари минатиот викенд, познати се четирите учесници на завршниот турнир во Лигата на Европа.

Во австрискиот град Грац, каде што ќе се игра Ф4, ќе се натпреваруваат две дански и две германски екипи.

Денешната ждрепка во Виена сакаше во полуфиналињата да се сретнат Борусија Дортмунд и Никобинг, како и Турингер против Икаст.

Јасно е дека и Германија и Данска би можел да имаат по два претставника во финалето.

Натпреварите од завршниот турнир во Лигата на Европа ќе се играат на 13 и 14 мај во Грац.