КОНЕЧНО: Прволигашите се вратија на терен!

По паузата од три седмици поради проблемите со ваучерите, прволигашките ракометни тимови се вратија на терените.

Прилеп славеше над Риниа во циркусот од натпревар со убедливи 44-16. Гостите допатуваа само со седум ракометари и играа без замена во текот на цел меч!

Најдобри стрелци во домашниот тим беа Филип Пајкоски со девет голови, како и Карафилоски и Бикоски со по седум. Кај Риниа, Дарко Маневски постигна пет.