Кога не можете од сала да навивате за омилениот тим, ќе се снаоѓате како што знаете (ФОТО)

Екипите на Ростов Дон и Вајперс Кристијансад играа пред полни трибини во рускиот град Ростов за време на четвртфиналниот натпрвар од Лигата на шампионите.

3.500 фанови на рускиот шампион беа присутни во салата, но очигледно побарувачката за билети била поголема од капацитетот.

Еден фан на Ростов, кој не успеал да стигне до билет, бил инвентивен и смислил начин како одблиску да го следи натпреварот.

Мораше за помош да го искористи и својот автомобил поради висината на прозорците од салата…

Неговиот тим за жал не успеа да обезбеди место на Ф4 во ЛШ и со еден пораз и реми, беше елиминиран од норвешкиот Кристијансанд.