Карачиќ: Убаво е да се вратиш дома, но сега е поинаку…нека почне спектаклот (ФОТО)

По цели седум години поминати во дресот на Вардар, хрватскиот репрезентативец Игор Карачиќ летово се пресели во полскиот првак Келце. Тој првпат ќе заигра против неговиот поранешен тим, но вели дека е подготвен за спектакл.

„Секогаш е убаво да се вратам на некој начин во својот дом. Денеска работите се поинакви и за прв пат стојам против Вардар и ги бранам боите на Кјелце. Ние сме подготвени и нека почне спектаклот“, напиша на Инстаграм.

Натпреварот меѓу Вардар и Келце почнува од 17:30 часот во СЦ “Јане Сандански”.