И Охрид пријави заразени – четврти тим во Супер лигата

По КЛ7, Струга и Радовиш уште еден тим од машката Супер лига пријави дек аима заразени од коронавирус. Од Охрид потврдија дека двајца нивни членови се позитивни, еден ракометар и плус уште еден член.

„Сакаме да информираме дека еден ракометар и еден член на екипата се позитивни на вирусот ковид -19. Ковид позитивните се изолирани и се во добра здравствена состојба.

Следниве денови тестирани ќе бидат преостанатите ракометари, стручниот штаб и останатите членови на екипата.

До сите клубови апелираме да ги почитуваат мерките и протоколите подготвени од Ракометната федерација на Македонија и надлежните институции, се вели во соопштението објавено од клубот.

Соопштение до јавностаПочитувани, Сакаме да информираме дека еден ракометар и еден член на екипата се позитивни на…

Публикувахте от ГРК Охрид в Неделя, 20 септември 2020 г.

Двајца ракометни тренери и судија во изолација – позитивни се на коронавирус