И ЕХФ призна: Ни Меси не може да дрибла на фудбалски терен, како Скубе на ракометен (ВИДЕО)

Организаторот на играта на Вардар, Сташ Скубе уште еднаш покажа одлично издание и беше еден од предводниците на „црвено-црните“ на одличниот дуел против ракометарите на Келце. Тој имаше одлична партија и придонесе многу за бодот, а лесно можеше да биде и херој и да донесе победа. Сепак, и 28:28 беа успех.

Два од погодоците на Скубе се издвоени од страна на ЕХФ, како посебно добри особено поради неговите дриблинзи. Неговата финта е волшебна и тешко може некој да го запре кога ќе тргне во налет.

Како изгледаа тие моменти можете да видите во видеото во продолжение.

Stas Skube's super fakes

Two great fakes, two great goals: Stas Skube delivered for RK Vardar against PGE VIVE Kielce on Saturday in the VELUX EHF Champions League.

Публикувахте от EHF Champions League в Събота, 9 ноември 2019 г.