Има само еден крал – Кире Лазаров (ФОТО)

Машката ракометна репрезентација вечерва го игра првиот натпревар од Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка, а ривал ќе ни биде селекцијата на Украина.

Навивачите од околните земји и од Македонија, веќе во голем број се пристигнати во австриската метропола и се очекува да бидат седмиот играч на нашите момци во битката за победа.

Еден од најверните поддржувачи е Наце Митев, кој постави интересен транспарент пред катедралата во Виена.

Има само еден крал – „Кирил Велики“….