Иван Чупиќ позираше во дресот на Загреб (ФОТО)

Ракометарот на Вардар, Иван Чупиќ, по пет години поминати во македонскиот клуб од следната сезона ќе се пресели во хрватскиот шампион Загреб.

Покрај Чупиќ, нов ракометар во Загреб ќе биде и Жељко Муса. Двајцата со репрезентацијата на Хрватска ги стартуваа подготовките за квалификацискиот турнир за обезбедување место на Олимписките игри.

Новите засилувања ги искористија моментите на пауза за време на подготовките и позираа во дресот на новиот клуб.

Чупиќ во Вардар пристигна во 2016 година и беше еден од клучните ракометари за освојување на двете титули во Лигата на шампионите.