Заврши престојот на Елена Ѓорѓиевска во Подравка, се враќа во Романија

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_tgn7"]

Капитенот на женската репрезентација на Македонија, Елена Ѓорѓиевска, во следната сезона ќе има нов предизвик во кариерата.

Романските медиуми најавуваат дека досегашната ракометарка на хрватската Подравка е на добар пат да го засили тимот на Магура Чиснадие.

Романија не е непозната средина за Ѓорѓиевска, со оглед на тоа што ги носеше дресовите на Баја Маре и Крајова.

Во меѓувреме освен за Металург, Еуростандард и Кометал Ѓорче Петров, нашата репрезентативка играше и за Будуќност и унгарскиот Фехервар.