Еурофарм Пелистер 2 славеше над Прилеп во пријателски натпревар

Ракометарите на Еурофарм Пелистер со победата над Прилеп со 32:23 ги започнаа контролните натпревари пред стартот на плеј-оф во пролетниот дел.

Тимот предводен од Александар Јовиќ одигра солиден натпревар, а добра партија имаше и новиот бек од Босна и Херцеговина кој во овие моменти е на проба во битолскиот тим, Павле Петровиќ.

Екипата на Прилеп, пак, ќе игра во плеј-аут и ќе се бори за опстанок. Пред извесен период прилепчани се засилија со Александар Тренчевски и Златко Везенковски.

Еурофарм Пелистер 2 и Прилеп ќе одиграат уште еден пријателски натпревар за неколку денови.