Дисингер му посака добредојде на Вујин во Вардар – Повторно заедно! (ФОТО)

Најновото засилување за европскиот шампион Вардар е десниот бек од Спортинг Лисабон, Марко Вујин.

Некогашниот член на Синтелон, Дунафер и Веспрем, најдобриот дел од кариерата го имаше во германскиот Кил.

Таму настаппуваше заедно со уште еден ракометар на „црвено-црниот“ тим, Кристијан Дисингер.

Тој на социјалните мрежи му посака добредојде на Вујин и напиша – повторно заедно…