Десподовска во одлична форма, во трка за играч на колото во Полска

Интернационалката од Македонија, Зорица Десподовска која сезнава игра во КПР Кобиржицеи имаше одличен натпревар во последното коло.

Таа со десет погодоци беше убедливо најдобрата на терен во победата на својот тим, а добрата игра беше наградена со место во најдобрата тројка во колото.

Сега Десподовска е во трка за уште две ракометарки за играч на колото.

За неа може да се гласа на Фејсбук, па секој може да го даде својот глас и да и даде поддршка во можноста да биде избрана за најдобар играч на колото во шампионатот на Полска.

Тоа може да се направи на линкот во продолжение.