Денеска на терените: Хрватска и Шпанија на поправен, немаат право на нова грешка

Селекциите кои минатиот јануари играа во финалето на Европското првенство, Шпанија и Хрватска дојдоа со амбиции за нов висок пласман, но првото коло не го поминаа според планот и не ги оправдаа очекувањата.

И двете селекции ремизиираа против ривали кои без проблеми требаше да ги добијат, па затоа денеска ќе мора да уфрлат во повисока брзина и да надоместат. Нема право на грешки и затоа мора да се одработи како што се планира.

Хрватска е голем фаворит против Ангола, Шпанија, пак, против Полска. Може да биде многу интересно на дуелите Катар-Јапонија, Аргентина-Бахреин и Тунис-Бразил. Сепак, нема да има екстра дерби дуели во 2. коло.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

КРАСНОДАР – ДУНАРЕА БРАИЛА (Лига на Европа, жени)

13:00ч

МУРАТПАША – ЈАЛИКАВАК (Европски куп, жени)

13:15ч

КОШАЛИН – ЗАГЛЕБИЕ (Полска Супер лига, жени)

14:00ч

ГАЛИЧАНКА ЛВОВ – БЕРЕСТИ (Европски куп, жени)

15:00ч

ЛОКОМОТИВА – ЈОМИ САЛЕРНО (Европски куп, жени)

15:30ч

КАТАР – ЈАПОНИЈА (Светско првенство 2021)

ВАСТЕРАС – СКАРА (Шведска 1, жени)

16:00ч

БРЕСТ – БУДУЌНОСТ (Лига на шампиони, жени)

ОДЕНЗЕ – ЃЕР (Лига на шампиони, жени)

ПОДРАВКА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Лига на шампиони, жени)

ЛУБЛИН – ЛАДА ТОЉАТИ (Лига на Европа, жени)

БЈЕЛОВАР – ПАОК (Европски куп, жени)

НИЦА – ШАМБРИ (Франција 1, жени)

МАЈНЦ – КУРПФАЛЦ БАРЕН КЕЧ (Германија Бундес лига 1, жени)

16:30ч

ОЛДЕНБУРГ – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Германија Бундес лига 1, жени)

17:00ч

РАЛИНГЕН – ФАНА (Норвешка 1, жени)

18:00ч

АНГОЛА – ХРВАТСКА (Светско првенство 2021)

АРГЕНТИНА – БАХРЕИН (Светско првенство 2021)

ТУНИС – БРАЗИЛ (Светско првенство 2021)

ЗЕЛЕНОРТСКИ ОСТРОВИ – ГЕРМАНИЈА (Светско првенство 2021)

ФЛЕРИ – ШИОФОК (Лига на Европа, жени)

НАИСА – МАЛАГА (Европски куп, жени)

БЈАСЕН – ОПСАЛ (Норвешка 1, жени)

ФЛИНТ – ФРЕДРИКСТАД (Норвешка 1, жени)

19:15ч

БОДЕН – ХАЈД (Шведска 1, жени)

20:30ч

КОНГО – ДАНСКА (Светско првенство 2021)

УНГАРИЈА – УРУГВАЈ (Светско првенство 2021)

ПОЛСКА – ШПАНИЈА (Светско првенство 2021)