ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ристовски на нов предизвик во Португалија

Од македонските интернационалци денеска на терен ќе се најде само голманот Борко Ристовски, кој со Бенфика ќе има меч против тимот на Аква Сантас во рамки на првенството на Португалија.

Ова е нова шанса за уште поголемо кревање на формата бидејќи како што се наближува Европското првенство така се очекува и формата да биде сè подобра така што таму ќе се очекува да биде видено најдоброто.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

18:30ч

РИНСТЕД – СКАНДЕРБОРГ (Куп Сантандер)

19:00ч

МАЛМЕ – ОНЕРЕД (Шведска 1)

ВАРБЕР – АЛИНГСАС (Шведска 1)

20:15ч

ЗАМОРА – БЕНИДОРМ (Копа дел Реј)

20:30ч

АЛБОРГ – ГОГ (Куп Сантандер)

САРИЈА – АНАИТАСУНА (Копа дел Реј)

20:45ч

НОВАС – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Копа дел Реј)

21:00ч

ГВАДАЛАХАРА – СИНФИН (Копа дел Реј)

21:30ч

БЕНФИКА – АКВА САНТАС (Португалија 1)