ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Репрезентативен дуел, Талески го пречекува Пешевски

Според програмата за одигрување на средбите за денеска на терените во Бундес лигата има три дуели меѓу кои најинтересен е двобојот меѓу Рајн Некар и Кил.

Сепак, за нас друг дуел е во преден план, а се работи за пресметката меѓу Балинген и Штутгарт. Тоа е натпревар на кој Филип Талески ќе го пречека Жарко Пешевски. Се очекува ова да биде интересен натпревар на кој сигурно ќе има што да се види и од двајцата репрезентативци на Македонија.

Покрај тоа денеска на терен ќе биде и Кирил лазаров со Нант, а ќе гостува кај составот на Ним од 20:45 часот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

МЕТАЛОПЛАСТИКА  – СПАРТАК МОСКВА (СЕХА-лига)

КРАСНОДАР – КАУСТИК (Русија Супер лига)

17:30ч

ГОРЕЊЕ – ТРЕБЊЕ (Словенија 1)

18:30ч

АРХУС – МОРС (Данска 1)

19:00ч

БАЛИНГЕН – ШТУТГАРТ (Германија Бундес лига 1)

БЕРГИШЕР – ЕРЛАНГЕН (Германија Бундес лига 1)

РАЈН НЕКАР – КИЛ (Германија Бундес лига 1)

ГОГ – ЛЕМВИГ (Данска 1)

ХОЛСТЕБРО – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

ГУМЕРСБАХ – ФЕРНДОРФ (Германија, Бундес лига 2)

ГУИФ – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)

19:30ч

КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН – ДЕСПИНА (Македонија, Женска лига)

СТРУЖАНКА – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија, Женска лига)

20:00ч

НОРДСЈИЛАНД – СКЈЕРН (Данска 1)

ЧАИР – МЕТАЛУРГ (Македонија, Женска лига)

КУМАНОВО – ВАРДАР (Македонија, Женска лига)

20:15ч

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Македонија, Женска лига)

БЕРН – ПФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)

20:45ч

НИМ – НАНТ (Франција 1)