Денеска на терените: Продолжува битката на домашна сцена, секој бод е важен

И денеска се играат натпревари на домашна сцена, а средбите од Супер машката лига се во завршницата така што секој бод е важен и мора да се одработи максимално на секој дуел.

Денеска се играат плеј-оф дуелите од Супер лигата и на четирите пресметки се очекува мала разрешница околу позициите во горниот дел од табелата.

Покрај тоа има дуели и во Првата лига и во Женската лига така што ќе има доста интересни дуели за следење. Се играат и полуфиналните средби од Ф4 турнирот во женска конкуренција, а има натпревари и во добар дел од првенствата низ Европа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – БАКАУ (Куп на Романија)

11:00ч

ЗАМЕТ – ДУБРОВНИК (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

12:00ч

АЕРОДРОМ – ДРАЧЕВО (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

БАРСЕЛОНА – КАЊАС (Шпанија Асобал)

13:30ч

КУМАНОВО – СТРУЖАНКА (Македонија, Супер женска лига)

14:00ч

СКОПЈЕ 2020 – МЕТАЛУРГ РА (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

14:30ч

СТЕАУА – ДОБРОГЕА СУД (Куп на Романија)

15:15ч

ЃЕР – БРЕСТ (Лига на шампиони, жени)

16:00ч

МЕТАЛУРГ – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија, Супер женска лига)

КРЕТЕЈ – НАНТ (Франција 1)

ВИБОРГ – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени, плеј-оф)

ФЕРЕНЦВАРОШ – ЃЕНЃЕШ (Унгарија 1)

БЕНФИКА – СПОРТИНГ (Португалија 1)

16:30ч

БЕНИДОРМ – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

17:00ч

КУЗМАН ВАРДАР – СПАРТАК (Македонија, Супер женска лига)

БУДАКАЛАШ – КОМЛО (Унгарија 1)

17:30ч

ПРЕСПА – РИНИА М (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

ЦЕЛЈЕ – ЉУБЉАНА (Словенија 1)

ГОРЕЊЕ – МАРИБОР (Словенија 1)

Ј. ОРМОЖ – УР. ЛОКА (Словенија 1)

КОПЕР – ИЗОЛА (Словенија 1)

КРКА – СЛОВАН (Словенија 1)

РИБНИЦА – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

ТРИМО ТРЕБЊЕ – ДОБОВА (Словенија 1)

17:45ч

МАЈА ИСМАИ – МАДЕИРА (Португалија 1)

18:00ч

ШАМБЕРИ – СЕСОН (Франција 1)

ИСТР – ТУЛУЗ (Франција 1)

ЛИМОЖ – ДАНКЕРК (Франција 1)

НЕКСЕ – ППД ЗАГРЕБ (Хрватска, Премиер лига, плеј-оф)

КРИСТИЈАНСАНД – ЦСКА МОСКВА (Лига на шампиони, жени)

БЕЗАНСОН – ШАМБРИ (Франција 1, плеј-оф, жени)

ЧУРГО – ЕГЕР (Унгарија 1)

18:30ч

МОНПЕЛЈЕ – ЕКС АН ПРОВАНС (Франција 1)

ХАНОВЕР – ШТУТГАРТ (Германија, Бундес лига)

МИНДЕН – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

ЖЕЛЕЗНИЧАР – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија, Супер лига, плеј-оф)

БРАГА – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)

19:00ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

МЕТАЛУРГ – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

ПРОЛЕТ – ВАРДАР (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

ОХРИД – СТРУГА (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

ПАРТИЗАН – ДЕЛЧЕВО ВАРДАР (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

МАКЕДОНИЈА ЃП – БОРЕЦ (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

НИМ -ИВРИ (Франција 1)

УМАГ – ГОРИЦА (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

ВИНКОВЦИ – БЈЕЛОВАР (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

СЕСВЕТЕ – ПОРЕЧ (Хрватска, Премиер лига, плеј-оф)

ЦИСНЕ – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)

АКВА САНТАС – ХОРТА (Португалија 1)

АВАНКА – БОА ХОРА (Португалија 1)

ГАЈА – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

20:00ч

РАДНИЧКИ – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија, Супер лига, плеј-оф)

ПОВОА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

20:30ч

ВЕЦЛАР – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)