ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Одложениот дуел Работнички-Металург, денеска во „Кале“

Екипите на Работнички и Металург кои во саботата не ја одиграа средбата од 5. коло поради немање на доктор денеска ќе имаат нов термин во кој треба да ја завршат задачата.

Ова е натпревар кој се игра во СРЦ „Кале“, а сосема извесно е дека екипата на Металург е фаворит на оваа средба. Се очекува да биде одигран натпревар со убав ракомет, но домашните ќе бидат пред предизвик на кој ќе треба да одговорат. Сепак, дефинитивно гостите се во голема предност и тие не би требале да имаат проблем да издржат на оваа средба.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

РАБОТНИЧКИ – МЕТАЛУРГ (Македонија, Супер машка лига)

17:00ч

ИЗЕВСК – СТАВРОПОЛ (Русија 1, жени)

ЛУЧ – АСТРАХАНОЧКА (Русија 1, жени)

18:30ч

ОДЕНЗЕ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

19:00ч

ИФК ИШТАД – АЛИНГСАС (Шведска 1)

ОНЕРЕД – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

САВЕХОФ – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)

ХОВДЕ – ИШТАД ИФ (Шведска 1)

СОДЕР – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

20:00ч

ХЕРНИНГ ИКАСТ – НФХ НИК (Данска 1, жени)

21:30ч

ИР РЕЈКЈАВИК – СТЈАРНАН (Исланд 1)