ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Новите кадети од Македонија тргнуваат во поход

Натпреварите кои ќе се одиграат денеска низ Европа ќе бидат пратично загревање за она што ќе се случува викендов кога на сцена стапуваат одново тимовите од Лигата на шампионите во машка конкуренција.

Денеска покрај средби низ Европа ќе има и натпревари во домашното првенство. Има средба од Женската лига, но и од првата лига, а денеска на терен ќе бидат и кадетите кои ќе играат на турнир во Бугарија против селекцијата на домаќинот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

МАКЕДОНИЈА – БУГАРИЈА (Кадети, пријателска)

ЧСМ ФАГАРАШ – РЕШИЦА (Романија 1)

ЛАДА ТОЉАТИ – СТАВРОПОЛ (Русија Супер лига, жени)

18:00ч

БАЛАТОНФУРЕДИ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1)

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – КЛ 7 (Македонија, Прва машка лига)

18:30ч

СЛАВИЈА ПРАГА – ОДЕНЗЕ (Куп на ЕХФ, жени)

НОВЕ ЗАМКИ – САЛА (Словачка Екстра лига)

19:00ч

ТРЕБЊЕ – УР. ЛОКА (Словенија 1)

ЛА РИОХА – СИНФИН (Шпанија Асобал)

ШВАЦ – ЛИНЦ (Австрија 1)

ДЕСПИНА – АЛУШОВСКИ (Македонија, Женска лига)

ХЕЛСИНБОРГ – ОНЕРЕД (Шведска 1)

19:30ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – РОСТОВ ДОН (Лига на шампиони, жени)

ЕМСДЕТЕН – ГУМЕРСБАХ (Германија, Бундес лига 2)

ЕСЕН – ХАМ ВЕСТФАЛЕН (Германија, Бундес лига 2)

20:00ч

КИКИНДА – СПАРТАК ВОЈПУТ (Србија, Супер лига)

Х71 – МАРИБОР (Челенџ куп)

ВАЛЕНС – ПОНТО (Франција 2)

ХАМБУРГ – КОНСТАНЦ (Германија, Бундес лига 2)

КРЕФЕЛД – ДОРМАГЕН (Германија, Бундес лига 2)

РИМПАР – БИТИГХАЈМ (Германија, Бундес лига 2)

20:15ч

БЕЗАНСОН – МАСИ ЕСОН (Франција 2)

20:30ч

ГРАЊОЛЕРС – БЕНИДОРМ (Шпанија Асобал)

БИЛЕР – ЛИМОЖ (Франција 2)

СЕСОН – ШЕРБУР (Франција 2)

НАНСИ – СТРАЗБУР (Франција 2)

НИЦА – ДИЖОН (Франција 2)

СЕЛЕСТАТ – САРАН (Франција 2)