ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Нова задача во португалскиот шампионат за Ристовски

Од македонските интернационалци денеска на терен се наоѓа само голманот Борко Ристовски, кој со тимот на Бенфика се наоѓа на гостување.

Во првенството на Португалија, тој ќе има дуел кај тимот на Виторија. На оваа средба екипата на Бенфика влегува како фаворит и очекувањата се Бенфика да се врати со три бода од ова гостување.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ЛОВОСИЦЕ – МАЛОМЕРИЦЕ (Чешка Екстра лига)

12:00ч

ПОРТОВИК – ОДЕСА (Украина Супер лига)

13:30ч

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер лига)

14:00ч

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – САРАТОВ (Русија Супер лига)

СПАРТАК МОСКВА – ПЕРМ (Русија Супер лига)

ТАГАНРОГ – ЧЕЛЈАБИНСК (Русија Супер лига)

ДИНАМО СИНАРА – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Русија Супер лига, жени)

14:10ч

АРХУС – ГОГ (Данска 1)

ФРЕДЕРИЦИЈА – СКЈЕРН (Данска 1)

ЛЕМВИГ – КОЛДИНГ (Данска 1)

16:00ч

КАРВИНА – ЗУБРИ (Чешка Екстра лига)

ХОЛСТЕБРО – БЈЕРИНГБРО (Данска 1)

МОРС – ЕСБЈЕРГ (Данска 1)

СКАНДЕРБОРГ – АЛБОРГ (Данска 1)

СОНДЕРЈИСКЕ – НОРДСЈИЛАНД (Данска 1)

ВИТОРИЈА – БЕНФИКА (Португалија 1)

ГУИФ – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)

17:00ч

МАРИБОР – КОПЕР (Словенија 1)

АУЕ – Н-ЛИБЕК (Германија Бундес лига 2)

МАДЕИРА – АВАНКА (Португалија 1)

СУР – КРИЕН (Швајцарија 1)

ТУН – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)

18:00ч

ПЛЗЕН – ДУКЛА ПРАГА (Чешка Екстра лига)

ХЛОХОВЕЦ – МОДРА (Словачка Екстра лига)

ПОВАШКА БИСТРИЦА – ТАТРАН ПРЕШОВ (Словачка Екстра лига)

САЛА – НОВЕ ЗАМКИ (Словачка Екстра лига)

БЕНИДОРМ – ЗАМОРА (Шпанија Копа дел Реј)

ХАЛБИ – ЛУГИ (Шведска 1)

18:15ч

ДРАМЕН – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

19:00ч

ДОБОВА – ГРАБЕЦ (Словенија 1)

ИЗОЛА – ТРЕБЊЕ (Словенија 1)

КОПРИВНИЦЕ – ЈИЦИН (Чешка Екстра лига)

КРЕФЕЛД – ХАМБУРГ (Германија Бундес лига 2)

АКВА САНТАС – СПОРТИНГ (Португалија 1)

ГАЈА – БОА ХОРА (Португалија 1)

АНАИТАСУНА – САРИЈА (Шпанија Копа дел Реј)

БЕРН – ЦИРИХ (Швајцарија 1)

19:30ч

КРКА – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1)

БИТИГХАЈМ – ХУТЕНБЕРГ (Германија Бундес лига 2)

АЈЗЕНАХ – ФЕРНДОРФ (Германија Бундес лига 2)

20:00ч

У. ЛОКА – Ј. ОРМОЖ (Словенија 1)

КОНСТАНЦ – ЕЛБФЛОРЕНЦ (Германија Бундес лига 2)

ХОРТА – БОАВИСТА (Португалија 1)

20:30ч

ЛЕМГО – ЛАЈПЦИГ (Германија Бундес лига)

РАЈН НЕКАР – ФЛЕНЗБУРГ (Германија Бундес лига)

22:30ч

ПОРТО – БРАГА (Португалија 1)