ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Митревски и Порто со голем предизвик во ЛШ

Денеска ќе биде комплетирано осмото коло од Лигата на шампионите со три средби што ќе бидат одиграни во Нант, Порто и Плоцк.

Во Португалија, првакот Порто и Никола Митревски ќе се обидат да ја прекинат низата од седум порази во елитното натпреварување, но за тоа ќе го имаат пред себе германскиот шампион Магдебург.

Најинтересниот натпревар би требало да се одигра во Нант, каде францускиот тим ќе го пречека данскиот Алборг, додека во Полска ќе играат Висла Плоцк и Динамо Букурешт.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

20:00 СКИВЕ – ОТЕРУП (ДАНСКА)

18:30 ВИБОРГ – ИКАСТ (ДАНСКА)

19:00 СОНДЕРЈИСКЕ – РИНКОБИНГ (ДАНСКА)

18:45 ВИСЛА ПЛОЦК – ДИНАМО БУКУРЕШТ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 НАНТ – АЛБОРГ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 ПОРТО – МАГДЕБУРГ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:00 ЛИМОЖ – ШАМБЕРИ (ФРАНЦИЈА)

18:05 ГЕПИНГЕН – ХАМБУРГ (ГЕРМАНИЈА)

18:05 ГУМЕРСБАХ – РАЈН НЕКАР (ГЕРМАНИЈА)

18:05 ШТУТГАРТ – МИНДЕН (ГЕРМАНИЈА)

19:00 ИШТАД – АРАНАС (ШВЕДСКА)

19:00 ЛУГИ – ХЕИД (ШВЕДСКА)