ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонците во Франција и во Бундес на сцена

Денеска нема многу натпревари низ првенствата, но има доста интересни дуели на кои ќе се види интересен ракомет.

Кирил Лазаров има нов дуел во првенството на Франција против составот на Екс, додека во Бундес лигата на сцена се тројца ракометари. Талески гостува кај Флензбург, Томовски е домаќин на Хановер, а Пешевски на Мелзунген.

Натпревари ќе има и на турнирот во Автокоманда каде што денеска е предвидено да бидат одиграни стри средби.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

БУГАРИЈА – СРБИЈА (Кадетски турнир во Скопје)

12:00ч

БИХ – МАКЕДОНИЈА 2 (Кадетски турнир во Скопје)

15:00ч

ТЕМИШВАР – СТЕАУА (Романија 1)

16:00ч

БУЗАУ – РЕШИЦА (Романија 1)

ЧСМ БУКУРЕШТ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

17:00ч

КАЛАРАШ – БАКАУ (Романија 1)

ЧСМ ФОЧАНИ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

ВАСЛУИ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

17:25ч

ДОБРОГЕА СУД – БАЈА МАРЕ (Романија 1)

19:00ч

ФЛЕНЗБУРГ – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – КИЛ (Германија, Бундес лига)

ЛЕМГО – РАЈН НЕКАР (Германија, Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – ХАНОВЕР (Германија, Бундес лига)

ШТУТГАРТ – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

АЛИНГСАС – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)

КРИСТИЈАНШТАД – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)

САВЕХОФ – ЛУГИ (Шведска 1)

ХОВДЕ – МАЛМЕ (Шведска 1)

ИШТАД ИФ – ГУИФ (Шведска 1)

20:00ч

СКЈЕРН – ХОЛСТЕБРО (Данска 1)

МАКЕДОНИЈА – БИХ (Кадетски турнир во Скопје)

20:45ч

НАНТ – ЕКС (Франција 1)