ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија против Украина за први бодови на ЕП

Репрезентативците на Македонија денеска ќе го одиграат првиот натпревар на Европското првенство, а противник е селекцијата на Украина. За денеска се предвидени шест дуели и тоа во два термини, а Македонија игра во вториот од 20:30 часот.

Според предвиденото првите средби се закажани за 18:15 часот, а оној дуел кој е важен за нас исто така се игра во Виена меѓу Чешка и Австрија.

Има уште интересни натпревари, а покрај дуелите на Европското првенство има и средби од првата фаза од квалификациите за Светското првенство во 2021 година. Покрај тоа има и првенствени пресметки, но тие  се главно во женска конкуренција.

Сите двобои можете да ги видите во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ДИНАМО СИНАРА – ЛУЧ (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

ЛИТВАНИЈА – ФАРСКИ ОСТРОВИ (Квалификации за СП 2021)

18:00ч

РОМАНИЈА – ГРУЗИЈА (Квалификации за СП 2021)

18:15ч

ЧЕШКА – АВСТРИЈА (Европско првенство 2020)

ФРАНЦИЈА – ПОРТУГАЛИЈА (Европско првенство 2020)

СЛОВЕНИЈА – ПОЛСКА (Европско првенство 2020)

18:30ч

АЛБА ФЕХЕРВАР – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

19:00ч

СИЛКЕБОРГ ФОЕЛ – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

19:30ч

СЛОВАЧКА – ЛУКСЕМБУРГ (Квалификации за СП 2021)

СКИВ – РИНГСТЕД (Данска 2)

20:00ч

ИТАЛИЈА – КОСОВО (Квалификации за СП 2021)

МЕЦИНГЕН – БЕНЗАЈМ АУЕРБАХ (Куп на Германија, жени)

20:30ч

МАКЕДОНИЈА – УКРАИНА (Европско првенство 2020)

НОРВЕШКА – БИХ (Европско првенство 2020)

ШВЕДСКА – ШВАЈЦАРИЈА (Европско првенство 2020)

ШАМБРИ – НИЦА (Франција 1, жени)

ТЕНЕРИФЕ – АЛКОБЕНДАС (Шпанија 1, жени)