ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија денеска по победа и против Италија

После вчерашниот триумф против селекцијата на Турција репрезентацијата на Македонија денеска ќе се обиде да дојде до уште една победа на гостувањето во оваа земја, а противник е репрезентацијата на Италија.

На овој дуел Македонија одново ќе биде со истиот состав, а момците вчера покажаа дека во нив има квалитет и можат многу повеќе, но потребно е сега да истраат и да покажат дека можат уште многу повеќе од ова.

Денеска на средбата со Италија ќе се види секако кој од ракометарите ќе си обезбеди место и за дуелите против Грузија, но ќе се види кој ќе се наметне за јануари за Европското првенство.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

ГРУЗИЈА – ФИНСКА (Квалификации за ЕП 2022)

ФЛИНТ – СОЛА (Куп на Норвешка, жени)

17:30ч

КИПАР – ГРЦИЈА (Квалификации за СП 2021)

17:45ч

ФАНА – МОЛДЕ (Куп на Норвешка, жени)

18:00ч

МАКЕДОНИЈА – ИТАЛИЈА (Пријателска средба)

ИЗРАЕЛ – ФИНСКА (Квалификации за СП 2021)

ФРЕДРИКСТАД – КРИСТИЈАНСАНД (Куп на Норвешка, жени)

СТОРХАМАР – ТЕРТНЕС (Куп на Норвешка, жени)

18:30ч

ЕСБЈЕРГ – РАНДЕРС (Данска 1, жени)

СПАРТАК МОСКВА – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија, Супер лига)

19:00ч

КОПЕНХАГЕН – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

КУНГАЛВС – ТОРСЛАНДА (Шведска 2)

Х 65 ХОР – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

19:30ч

АЛБОРГ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

20:30ч

НФХ НИК – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)