ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија брка прва победа на ЕХФ шампионатот, Косово е нов предизвик

Денеска продолжува ЕХФ шампионатот за младинци, кој се одржува во градот Варна, во источниот сосед на Македонија.

Избраниците на Бранко Ангеловски по вчерашниот натпревар против Украина, денеска ќе имаат нов предизвик во селекцијата на Косово.

Натпреварот против Косово започнува од 18:00 часот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00 ДАНСКА – ГЕРМАНИЈА (ЕП МЛАДИНЦИ)

12:00 ЛУКСЕМБУРГ – ЛИТВАНИЈА (ЕХФ ШАМПИОНАТ МЛАДИНЦИ)

13:30 ФРАНЦИЈА – УНГАРИЈА (ЕП МЛАДИНЦИ)

14:00 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА – ИЗРАЕЛ (ЕХФ ШАМПИОНАТ МЛАДИНЦИ)

15:30 СРБИЈА – ШВЕДСКА (ЕП МЛАДИНЦИ)

16:00 УКРАИНА – ШВАЈЦАРИЈА (ЕХФ ШАМПИОНАТ МЛАДИНЦИ)

17:30 KAМЕРУН – СЕНЕГАЛ (АФРИКАНСКО ПРВЕНСТВО)

18:00 МАКЕДОНИЈА – КОСОВО (ЕХФ ШАМПИОНАТ МЛАДИНЦИ)

18:00 ПОРТУГАЛИЈА – ШПАНИЈА (ЕП МЛАДИНЦИ)

20:00 ГАБОН – НИГЕРИЈА (АФРИКАНСКО ПРВЕНСТВО)