ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија А против Македонија Б во Автокоманда

Кадетските репрезентативци од Македонија денеска ќе се најдат на терен и ќе ги одмерат силите меѓусебе во последниот натпревар на турнирот кој финишира во салата во „Автокоманда“.

Пред овој меч Б составот е во предност бидејќи има две победи, за разлика од првиот кој влегува со еден триумф. Ова ќе биде доста интересен меч бидејќи сите ракометари ќе сакаат да се покажат за да се најдат во составот на следниот собир.

Денеска се играат и полуфиналните дуели на Светското првенство за жени во Јапонија каде што ќе биде познато кој ќе игра во финалето.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:30ч

РУСИЈА – ХОЛАНДИЈА (Светско првенство за жени)

10:00ч

МАКЕДОНИЈА А – МАКЕДОНИЈА Б (Кадетски турнир во Скопје)

12:30ч

НОРВЕШКА – ШПАНИЈА (Светско првенство за жени)

15:00ч

КАУСТИК – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

15:30ч

САРАТОВ – СПАРТАК МОСКВА (Русија Супер лига)

16:00ч

СЕГЕД – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1)

18:00ч

КЕЛЦЕ – ГВАРДИЈА ОПОЛЕ (Полска Супер лига)

ВИСЛА ПЛОЦК – ШЧЕЦИН (Полска Супер лига)

19:00ч

МЕТАЛОПЛАСТИКА – ВЕСПРЕМ (СЕХА лига)

ГРАДЕЦ – ИЗОЛА (Словенија 1)

АЛПЛА ХАРД – КРЕМС (Австрија 1)

АОН ФИВЕРС – В. ВИЕНА (Австрија 1)

БАРНБАХ – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

ГРАЦ – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)

ЛИНЦ – ШВАЦ (Австрија 1)

БЈЕРИНГБРО – ЛЕМВИГ (Данска 1)

КОЛДИНГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

АЛБОРГ – АРХУС (Данска 1)

КАЛИШ – ЗАБЖЕ (Полска Супер лига)

ХАЛБИ – ВАРБЕРГ (Шведска 1)

ОНЕРЕД – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

19:30ч

ДОРМАГЕН – ЕСЕН (Германија, Бундес лига 2)

20:00ч

РИБНИЦА – ТРЕБЊЕ (Словенија 1)

20:15ч

БЕЗАНСОН – ПОНТО (Франција 2)

20:30ч

ЛИМОЖ – ДИЖОН (Франција 2)

НАНСИ – БИЛЕР (Франција 2)

НИЦА – ВАЛЕНС (Франција 2)

СЕЛЕСТАТ – СЕСОН (Франција 2)

СТРАЗБУР – САРАН (Франција 2)