ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Куманово ја продолжува борбата за трета рунда во Европскиот Куп

Ракометарките на Куманово по вчерашниот минимален пораз од Макаби Аразим Рамат Ган со 26-25, денеска ќе го играат реванш дуелот.

Во борба за третото коло во Европскиот Куп, избраничките на Драгана Ристова ќе мора да слават против израелскиот тим најмалку со два гола разлика или евентуално со еден, па преку пенали да го решат патникот.

По тоа што вчера беше видено, Куманово не е без шанси, а и ривалот е дополнително скениран.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

20:30 СИЛКЕБОРГ – АЈКАС КОПЕНХАГЕН (ДАНСКА)

18:00 МАКАБИ АРАЗИМ – КУМАНОВО (ЕВРОПСКИ КУП)

16:30 ПОНТИНИА – ПАДОВА (ИТАЛИЈА)

18:00 ЛУБЛИН – РУХ ХОРЗОВ (ПОЛСКА)

18:00 СТАРТ ЕЛБЛАГ – ГАЛИЧАНКА ЛВОВ (ПОЛСКА)

19:00 ЈАРОСЛАВ – ВАРШАВА (ПОЛСКА)

22:00 БРАГА – КАЛЕ (ПОРТУГАЛИЈА)

19:00 КРИСТИЈАНШТАД – САВЕХОФ (ШВЕДСКА)

19:00 СКОВДЕ – ЛУГИ (ШВЕДСКА)