ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Кузмановски против Пешевски во Бундес лигата

Репрезентативците на Македонија кои настапуваат во шампионатот на Германија и тоа во најсилната лига, денеска имаат нови предизвици.

Четворица од петмината интернационалци денеска ќе бидат на терен, а Кузмановски ќе биде домаќин на Пешевски.

Ова ќе биде еден поинтересните дуели иако е јасно дека Магдебург е фаворит пред своја публика.

Затоа, пак, на предизвик се Миркуловски со Вецлар и Томовски со Лудвигсхафен.

Првиот е домаќин на екипата на Кил, додека вториот гостува со својот тим кај составот на Флензбург.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

АЛИСА УФА – ЦСКА МОСКВА (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

БАКАУ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

БУЗАУ – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

КАЛАРАШ – ВАСЛУИ (Романија 1)

БАЈА МАРЕ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

РЕШИЦА – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1)

19:00ч

ФЛЕНЗБУРГ – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија, Бундес лига)

ХАНОВЕР – РАЈН НЕКАР (Германија, Бундес лига)

ЛАЈПЦИГ – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

МАГДЕБУРГ – ШТУТГАРТ (Германија, Бундес лига)

МЕЛЗУНГЕН – ЕРЛАНГЕН (Германија, Бундес лига)

ВЕЦЛАР – КИЛ (Германија, Бундес лига)

ГУИФ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

ОНЕРЕД – СКУРУ (Шведска 1, жени)

СКАРА – ХОВДЕ (Шведска 1, жени)

19:15ч

ДРАМЕН – ХАСЛУМ (Куп на Норвешка)

20:45ч

ДАНКЕРК – НИМ (Франција 1)