ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Кире и колегите на тешко гостување кај Монпелје

Екипата на Нант, за која настапува и Кире Лазаров денеска се наоѓа пред тешко гостување во првенството на Франција. Лазаров и колегите гостуваат кај Монпелје, па тоа ќе биде мечот кој ќе го привлече најмногу вниманието.

Ова е најинтересниот меч во колото, па нема да им биде лесно на ракометарите на Нант кои сакаат да ја завршат годината високо на табелата.

Предизвик ќе има и за Мартин Томовски и Филип Талески. Томовски игра дома против тимот на Флензбург, додека Талески со екипата на Балинген гостува кај Кил.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ЗТР ЗАПОРОЖЈЕ – СКА ЛВОВ (Украина Супер лига)

12:00ч

КРАСНОДАР – АДЈИФ (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

МОТОР – ЦСКА КИЕВ (Украина Супер лига)

18:00ч

ТОПОЛЧАНИ – КОШИЦЕ (Словачка Екстра лига)

18:45ч

ШАМБЕРИ – ИСТР (Франција 1)

19:00ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – ВЕЦЛАР (Геррманија Бундес лига)

ХАНОВЕР – ЕРЛАНГЕН (Геррманија Бундес лига)

КИЛ – БАЛИНГЕН (Геррманија Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – ФЛЕНЗБУРГ (Геррманија Бундес лига)

РАЈН НЕКАР – НОРДХОРН (Геррманија Бундес лига)

ХАЈД – БОДЕН (Шведска 1, жени)

ХОВДЕ – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

КАДЕТЕН – СТ. ГАЛЕН (Куп на Швајцарија)

20:00ч

ЛИМОЖ – СТРАЗБУР (Франција 2)

ВАЛЕНС – НАНСИ (Франција 2)

ЦИРИХ – СУР (Куп на Швајцарија)

20:30ч

ЕКС – ТРЕМБЛЕ (Франција 1)

БИЛЕР – НИЦА (Франција 2)

ШЕРБУР – БЕЗАНСОН (Франција 2)

ДИЖОН – МАСИ ЕСОН (Франција 2)

САРАН – СЕСОН (Франција 2)

20:45ч

МОНПЕЛЈЕ – НАНТ (Франција 1)

ПОНТО – СЕЛЕСТАТ (Франција 2)