Денеска на терените: И дамите се враќаат на сцена, се игра коло во Женската лига

После паузата денеска ќе бидат одиграни натпревари на домашна сцена и во Супер женската лига.

Се игра комплетно коло, а ќе биде одигран натпревар и во Супер машката лига кој е заостанат.

Денеска на програмата се и нови средби од европските купови, а ќе има и дел од дуелите од другите првенства.

Изборот е во продолжение на оние натпревари кои се поинтересни.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ГРАЧАНИЦА – ОДЕСА (Европски куп)

11:45ч

КАЛИШ – ШЧЕЦИН (Полска Супер лига)

12:00ч

МЕТАЛУРГ – СТРУЖАНКА (Македонија, Супер женска лига)

ШАМПИОН – СПАРТАК (Македонија, Супер женска лига)

12:10ч

БЕРА БЕРА – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Лига на Европа, жени)

12:15ч

ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН – ЗАБЖЕ (Полска Супер лига0

13:00ч

СВИСА – ИШТАД ИФ (Европски куп)

ФЕРИЗАЈ – МУРАТПАША (Европски куп)

13:30ч

БЕРГИШЕР – КИЛ (Германија Бундес лига)

14:00ч

АЛБОРГ – РИНГСТЕД (Данска 1)

БИТИГХАЈМ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Лига на шампиони, жени)

ЕСБЈЕРГ – РОСТОВ ДОН (Лига на шампиони, жени)

ГЕВГЕЛИЈА – КУЗМАН ВАРДАР (Македонија, Супер женска лига)

САВЕХОФ – СКУРУ (Шведска 1, жени)

15:00ч

ЈАЛИКАВАК – ИЗМИР (Европски куп)

МЕЦ – ПЛАН ДЕ КУКУС (Франција 1, жени)

15:50ч

САВЕХОФ – ВАРБЕРГ (Шведска 1)

16:00ч

КРЕТЕЈ – ИСТР (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

ЕСЕН – НОРДХОРН (Германија Бундес лига)

ОДЕНЗЕ – ЦСКА МОСКВА (Лига на шампиони, жени)

НАНТ – БУЗАУ (Лига на Европа, жени)

ПАРИЗ 92 – НФХ НИК (Лига на Европа, жени)

ММТС КВИЖИН – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)

16:15ч

МАЛМЕ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

17:00ч

ШАМБЕРИ – НАНТ (Франција 1)

ФЛЕРИ – Х 65 (Лига на Европа, жени)

БЕЗАНСОН – ДИЖОН (Франција 1, жени)

КОМЛО – ВЕСПРЕМ ККФТ (Унгарија 1)

КУМАНОВО – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Македонија, Супер женска лига)

ВАРДАР – ДЕСПИНА (Македонија, Супер женска лига)

ФАДИ ВИНТЕРТУР – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)

17:30ч

НАРБО – ХАСЛУМ (Норвешка 1)

18:00ч

ЦРВЕНА ЗВЕДА – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија Супер лига)

ОПСАЛ – МОЛДЕ (Норвешка 1, жени)

ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Супер женска лига)

18:30ч

САНДЕФЈОРД – ФИЛИНГЕН (Норвешка 1)

ЛАРВИК – ФАНА (Норвешка 1, жени0

ОХРИД – АСТРАИОН (Македонија Супер машка лига0