ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник со сите сили по втора победа

Откако минатата недела го совладаа тимот на Кокс, ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе се обидат да стигнат до втор триумф во Лигата на шампионите и да се изборат за нов бодови во Групата Ц.

Битолчани се домаќини на тимот на Татран Прешов и денеска го добиваат сето внимание на домашната публика така што се очекува на овој дуел да се види добар ракомет во кој домашниот терен може да донесе предност.

Татран е незгоден тим, кој знае да одигра добро и на гостувањата. Тоа го има покажувано и во СЕХА-лигата и во Лигата на шампионите, па затоа на Еурофарм Работник е да покаже деа може да ја повтори играта од минатата недела.

Ќе биде многу потешко, но на вакви дуели се гледа како тимот напредува и колку може да покаже на теренот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

ЧЕЛЈАБИНСК – ПЕРМ (Русија, Супер лига)

10:00ч

ИЗЕВСК – ЦСКА МОСКВА (Русија, Супер лига, жени)

10:30ч

АЛУШОВСКИ – СТРУЖАНКА (Македонија, Женска лига)

12:00ч

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – ГРАНОЉЕРС (Шпанија, Асобал)

ОВЧЕ ПОЛЕ – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига)

12:10ч

БИДАСОА ИРУН – САВЕХОФ (Лига на шампиони, мажи)

13:30ч

БЕРГИШЕР – ГЕПИНГЕН (Германија, Бундес лига)

14:00ч

КОПЕНХАГЕН – МЕЦИНГЕН (Куп на ЕХФ, жени)

14:30ч

РАПИД БУКУРЕШТ – ДУНАРЕА БРАИЛА (Романија 1, жени)

15:00ч

КУВАЈТ – ЈУЖНА КОРЕЈА (Квалификации за ОИ, Азија)

КРИСТИЈАНСАНД – МЕЦ (Лига на шампиони, жени)

ТАГАНРОГ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија, Супер лига)

СПАРТАК МОСКВА – СТАВРОПОЛ (Русија, Супер лига)

15:10ч

ГОГ – КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН (Лига на шампиони, мажи)

16:00ч

ВИСЛА ПЛОЦК – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Лига на шампиони, мажи)

БАЛИНГЕН – ФУКСЕ БЕРЛИН (Германија, Бундес лига)

ЕРЛАНГЕН – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

НОРДХОРН – МИНДЕН (Германија, Бундес лига)

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – ДЕБРЕЦЕН (Куп на ЕХФ, жени)

СКУРУ – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Куп на ЕХФ, жени)

16:50ч

АЛБОРГ – ФЛЕНЗБУРГ (Лига на шампиони, мажи)

17:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ТАТРАН ПРЕШОВ (Лига на шампиони, мажи)

ЦЕЛЈЕ – ЕЛВЕРУМ (Лига на шампиони, мажи)

ППД ЗАГРЕБ – ПИК СЕГЕД (Лига на шампиони, мажи)

КОКС – СПОРТИНГ (Лига на шампиони, мажи)

ИРАН – БАХРЕИН (Квалификации за ОИ, Азија)

КРАЈОВА – ТЕРТНЕС (Куп на ЕХФ, жени)

ФРЕДРИКСТАД – БЕЗАНСОН (Куп на ЕХФ, жени)

НИЦА – МИХАЛОВЦЕ (Куп на ЕХФ, жени)

СПАРТАК – ДЕСПИНА (Македонија, Женска лига)

18:00ч

БЈАСЕН – ТУРИНГЕР (Куп на ЕХФ, жени)

НАНТ – КВИНТУС (Куп на ЕХФ, жени)

СТОРХАМАР – ЗАГЛЕБИЕ (Куп на ЕХФ, жени)

ЕРДИ – СЕНТ ИШТВАН (Унгарија 1, жени)

АРЕНДАЛ – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

БЕКЕЛАГЕТ – СТ. ХАЛВАРД (Норвешка 1)

ФОЉО – РУНАР (Норвешка 1)

ХАСЛМ – НАРБО (Норвешка 1)

СОЛА – ОПСАЛ (Норвешка 1, жени)

19:00ч

ПОРЕЧ – УМАГ (Хрватска, Премиер лига)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – НОВИ ПАЗАР (Србија, Супер лига)

БАНИК МОСТ – САВЕХОФ (Лига на шампиони, жени)

20:15ч

АКЕР – ФОЉО (Норвешка 1, жени)