ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник по прва победа во ЛШ

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе се обидат да стигнат до првиот триумф во Лигата на шампионите. Пред публиката во Битола се очекува тимот на Еурофарм Работник да се бори за триумф, а иако ќе биде некомплетен има свои шанси за да успее да стигне до посакуваното.

Кокс е незгоден состав, но дефинитивно Еурофарм Работник е екипата од која што ќе се очекува да успее да се избори за победа на овој натпревар.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ОДЕСА – ОЛИМПИЈА (Челенџ куп)

10:30ч

ДОБРУЏА – НОВЕ ВЕСЕЛИ (Челенџ куп)

13:00ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – МЕЦ (Лига на шампиони, жени)

ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР (Македонија, Женска лига)

13:30ч

ЕРЛАНГЕН – РАЈН НЕКАР (Германија, Бундес лига)

14:00ч

ТУРИНГЕР – БЈАСЕН (Куп на ЕХФ, жени)

15:00ч

ВЕСПРЕМ – ПОРТО (Лига на шампиони)

МОРС – КОЛДИНГ (Данска 1)

САВЕХОФ – КРИМ МЕРКАТОР (Лига на шампиони, жени)

БУКСТЕУДЕ – АСТРАХАНОЧКА (Куп на ЕХФ, жени)

ТАЛИН – КАУНО АЗУЛАС (Челенџ куп)

15:10ч

ГОГ – ВИСЛА ПЛОЦК (Лига на шампиони)

16:00ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија, Бундес лига)

ХАНОВЕР – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

МИНДЕН – ФЛЕНЗБУРГ (Германија, Бундес лига)

ВЕЦЛАР – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

СКА МИНСК – РИБНИЦА (Куп на ЕХФ)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – СКУРУ (Куп на ЕХФ, жени)

КАСАНО – СТАВРОПОЛ (Челенџ куп)

16:45ч

КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Македонија, Женска лига)

16:50ч

АЛБОРГ – ПИК СЕГЕД (Лига на шампиони)

17:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – КОКС (Лига на шампиони)

ПСЖ – ЦЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

БИТИГХАЈМ – БУДУЌНОСТ (Лига на шампиони, жени)

БЕЗАНСОН – ФРЕДРИКСТАД (Куп на ЕХФ, жени)

ПАОК – ЈАГОДИНА (Куп на ЕХФ, жени)

КАРЈЕНГ – АЛИНГСАС (Челенџ куп)

ВОГОШЧА – СВИСА (Челенџ куп)

18:00ч

ЗТР ЗАПОРОЖЈЕ – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Куп на ЕХФ)

СОМБАТЕЛИ – ШИОФОК (Унгарија 1, жени)

РУНАР – БЕКЕЛАГЕТ (Норвешка 1)

18:30ч

ЗАГЛЕБИЕ – СТОРХАМАР (Куп на ЕХФ, жени)

19:00ч

БЈЕЛОВАР – ДУБРАВА (Хрватска Премиер лига)

ПОДРАВКА – КРИСТИЈАНСАНД (Лига на шампиони, жени)

БАНИК МОСТ – ЃЕР (Лига на шампиони, жени)

ГОРЕЊЕ – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Куп на ЕХФ)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – БЕРН (Челенџ куп)

20:00ч

МАРИБОР – Х71 (Челенџ куп)