ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник на нов предизвик, гостува во Белорусија

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе гостуваат кај тимот на Мешков Брест и ќе имаат нова пресметка во СЕХА-лигата. Ова им е второ гостување сезонава, а во саботата загубија со гол разлика и од тимот на ППД Загреб.

Белорусите ќе бидат можеби фаворити на теренот бидејќи така се оценети пред почетокот на средбата, но битолчани сезонава покажаа дека можат против секого и никој не ги надигра. После победата над составот на Веспрем, сега сите и ги гледаат сосема поинаку, па затоа и денеска се очекува интересен натпревар кој ќе има доста возбудувања.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

БУЗАУ – БРАШОВ (Романија 1, жени)

17:15ч

МЕШКОВ БРЕСТ – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (СЕХА – лига)

КРАЈОВА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

18:00ч

БУДАКАЛАШ – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

ОРОШАЗИ – ПИК СЕГЕД (Унгарија 1)

ММТС КВИЖИН – ЗАБЖЕ (Полска Супер лига)

18:30ч

ЖЕЛЕЗНИЧАР – ШАМОТ (Србија, Супер лига)

18:45ч

КРИМ МЕРКАТОР – ВЕЛЕЊЕ (Словенија 1, жени)

19:00ч

КОПЕНХАГЕН – ВИБОРГ (Данска 1, жени)

ПОДРАВКА – ОСИЕК (Хрватска 1, жени)

ВАРБЕРГ – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)

21:00ч

ГВАДАЛАХАРА – БАРСЕЛОНА (Шпанија, Асобал)

21:30ч

ФЈОЛНИР – ФРАМ (Исланд 1)