Денеска на терените: Еурофарм Пелистер на тест против Тиквеш, Металург против Прилеп

Од денеска стартува 13. коло од Супер машката лига, а на програма се две средби кои се играат во Битола и Скопје.

Еурофарм Пелистер игра против тимот на Тиквеш и ова ќе биде дуел на кој гостите од Кавадарци ќе бидат убав тест за битолчани пред натпреварот со Спортинг во вторник од Лигата на Европа.

Металург, пак, денеска има нов натпревар на кој ќе се обиде да продолжи со освојување бодови иако Прилеп покажа веќе дека знае да биде добар противник.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

ТАГАНРОГ – АКБУЗАТ (Русија Супер машка лига)

17:30ч

ППД ЗАГРЕБ – КАРЛОВАЦ (Хрватска Премиер лига)

18:00ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ТИКВЕШ (Македонија Супер машка лига)

ФРАНЦИЈА – АНГОЛА (Светско првенство, жени)

ХОЛАНДИЈА – ПОРТОРИКО (Светско првенство, жени)

РУСИЈА – КАМЕРУН (Светско првенство, жени)

РОМАНИЈА – ИРАН (Светско првенство, жени)

ВИСЛА ПЛОЦК – ХРОБРИ ГЛОГОВ (Полска Супер машка лига)

19:00ч

ШАРТ – ДАНКЕРК (Франција 1)

ТРИМО ТРЕБЊЕ – ЉУБЉАНА (Словенија 1)

19:30ч

МЕТАЛУРГ – ПРИЛЕП (Македонија Супер машка лига)

РИНГСТЕД – КОЛДИНГ (Данска 1)

20:00ч

ЕКС АН ПРОВАНС – САРАН (Франција 1)

РУДАР – ГОРИЦА (Хрватска Премиер лига)

СТАР МИЛЕЦ – АЗОТИ ПУЛАВИ (Полска Супер машка лига)

20:15ч

СТРАЗБУРГ – КАЕН (Франција 2)

20:30ч

КРЕТЕЈ – ЛИМОЖ (Франција 1)

ЦРНА ГОРА – СЛОВЕНИЈА (Светско првенство, жени)

НОРВЕШКА – КАЗАХСТАН (Светско првенство, жени)

СРБИЈА – ПОЛСКА (Светско првенство, жени)

ШВЕДСКА – УЗБЕКИСТАН (Светско првенство, жени)

КУЕНКА – ВАЉАДОЛИД (Шпанија Асобал)

БИЛЕР – СЕЛЕСТАТ (Франција 2)

ДИЖОН – ИВРИ (Франција 2)

МАСИ ЕСОН – ВИЛЕРБАН (Франција 2)

ПОНТО – ШЕРБУР (Франција 2)

ТРЕМБЛЕ – АНЖЕР (Франција 2)

ВАЛЕНС – НИЦА (Франција 2)

21:30ч

БЕЛЕНЕНСЕС – БЕНФИКА (Португалија 1)