Денеска на терените: Еурофарм Пелистер игра против Ним, ја отвора евро сезоната

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска ќе го имаат првиот натпревар во Лигата на Европа на кој се среќаваат со составот на Ним од Франција.

Ова е отворање на сезонаа во која ќе има што да се покаже и одново да се влезе во битка за пласман во елиминациите. Ним е квалитетен противник така што ќе нема простор за опуштање и ќе мора да се даде најдоброто на теренот.

Момците од Еурофарм Пелистер се подготвени за да влезат во битка со Ним, но останува тоа и да се потврди на теренот денеска. Нема да биде воопшто лесно така што претстои уште поинтересно продолжение на сезоната.

Денеска натпреварот почнува во20:45 часот. Инаку, се играат сите средби од 1. коло, а Кирил Лазаров со Нант гостува во Финска кај Рихимаен Кокс.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:20ч

КОБИРЖИЦЕ – ЗАГЛЕБИЕ (Полска Супер лига, жени)

18:00ч

В. ВИЕНА – ЛИНЦ (Австрија 1)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – РОСТОВ ДОН (Русија Супер лига, жени)

18:45ч

АЕК – ТАТАБАЊА (Лига на Европа)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – ГОГ (Лига на Европа)

ФУКСЕ БЕРЛИН – ТУЛУЗ (Лига на Европа)

ГОРЕЊЕ – МАГДЕБУРГ (Лига на Европа)

Р. КОКС – НАНТ (Лига на Европа)

САВЕХОФ – ЛА РИОХА (Лига на Европа)

19:00ч

КРИСТИЈАНШТАД – КУНГАЛВС (Шведска 1)

20:30ч

СПАРТАК – ВАРДАР (Македонија, Супер женска лига)

20:45ч

ЕКС АН ПРОВАНС – НЕКСЕ (Лига на Европа)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – НИМ (Лига на Европа)

ЛЕМГО – БЕНФИКА (Лига на Европа)

ФАДИ ВИНТЕРТУР – ВИСЛА ПЛОЦК (Лига на Европа)

ТАТРАН ПРЕШОВ – БИДАСОА ИРУН (Лига на Европа)

СПОРТИНГ – КАДЕТЕН (Лига на Европа)