ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ден за првенствени пресметки во Македонија, Франција, Русија…

На списокот на денешните средби се наоѓаат поголем број на натпревари од кои ги издвојуваме поинтересните.

Денеска на терен ќе се најдат четири екипи од домашното првенство кои поради учеството на Пелистер и Бутел Скопје во Купот на ЕХФ мораше да ги одложат своите средби.

Натпревари од првенството има и во Франција каде што Кире Лазаров со тимот на Нант оди по бодови на средбата со Тулуз.

Овие дуели можете да ги најдете во распоредот во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

РАБОТНИЧКИ – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Супер машка лига)

16:30ч

АСТРАХАНОЧКА – ЛАДА ТОЉАТИ (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

АКБУЗАТ – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер лига)

18:00ч

ДЕБРЕЦЕН – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

БЈАСЕН – ГЈЕРПЕН (Норвешка 1, жени)

СТОРХАМАР – ФАНА (Норвешка 1, жени)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – КРАСНОДАР (Русија Супер лига)

КРАСНОДАР – ЛУЧ (Русија Супер лига, жени)

САЛА – ТАТРАН ПРЕШОВ (Словачка Екстра лига)

18:30ч

РАНДЕРС – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

ФРЕДРИКСТАД – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)

БЕКЕЛАГЕТ – ФИЛИНГЕН (Куп на Норвешка)

ЕЛВЕРУМ – КРИСТИЈАНСАНД (Куп на Норвешка)

ХАЛДЕН – РУНАР (Куп на Норвешка)

19:00ч

ГОГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

ХОРСЕНС – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)

ВИБОРГ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

СПАРТАК МОСКВА – МЕТАЛОПЛАСТИКА (СЕХА – лига)

ОХРИД – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија, Супер машка лига)

МАЛМЕ – САВЕХОФ (Шведска 1)

РЕДБЕРГСЛИД – ЛУГИ (Шведска 1)

19:15ч

МОЛДЕ – КРИСТИЈАНСАНД (Норвешка 1, жени)

19:30ч

ПРОЛЕТЕР – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)

АЛБОРГ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

ГЕПИНГЕН – МЕЦИНГЕН (Германија Бундес лига 1, жени)

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – КУРПФАЛЦ БАРЕН КЕЧ (Германија Бундес лига 1, жени)

ОЛДЕНБУРГ – БИТИГХАЈМ (Германија Бундес лига 1, жени)

ТУРИНГЕР – БУКСТЕУДЕ (Германија Бундес лига 1, жени)

20:00ч

БЕЗАНСОН – ФЛЕРИ (Франција 1, жени)

ЃЕР – ЕРДИ (Унгарија 1, жени)

20:15ч

БИДАСОА ИРУН – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)

20:30ч

ШАМБЕРИ – ШАРТР (Франција 1)

ИСТР – МОНПЕЛЈЕ  (Франција 1)

ИВРИ – ПСЖ (Франција 1)

НАНТ – ТУЛУЗ (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – КРЕТЕЈ (Франција 1)

ШАМБРИ – МЕЦ (Франција 1, жени)

НАНТ – БРЕСТ (Франција 1, жени)

НИЦА – ДИЖОН (Франција 1, жени)

20:45ч

ЕКС – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

21:00ч

БЕНФИКА – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

БОА ХОРА – ПОРТО (Португалија 1)

СПОРТИНГ – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)