ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Групната фаза во СЕХА финишира во Загреб и во Запорожје

Со натпреварите кои денеска ќе бидат одиграни во Загреб и во Запорожје ќе финишира годината во СЕХА лигата и тоа во делот на групнта фаза бидејќи напролет претстојат елиминациите кои стануваат актуелни откако дојде до смена на системот за оваа сезона.

Средбите меѓу ППД Загреб-Мешков Брест и Мотор Запорожје-Војводина ќе ги одредат сите двојки за осминафиналето така што ќе нема дилеми околу тоа како ќе течат натпреварите во вториот дел од сезоната.

Бројот на средби е намалува со оглед на тоа што сите шампиони се во завршна фаза,а се наближува Европското првенство.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

СКА ЛВОВ – ДОНБАС М. (Украина Супер лига)

15:00ч

ПЕРМ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер лига)

18:00ч

ППД ЗАГРЕБ – МЕШКОВ БРЕСТ (СЕХА лига)

18:15ч

ОЛИМПИЈАКОС – АЕК (Грција А1)

18:30ч

ЕСБЈЕРГ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

19:00ч

ХЕЛСИНБОРГ – ХОВДЕ (Шведска 1)

КРИСТИЈАНШТАД – ИШТАД ИФ (Шведска 1)

ЛУГИ – ХАЛБИ (Шведска 1)

19:45ч

МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ВОЈВОДИНА (СЕХА лига)