ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Време е за ново шоу на Вардар, време е и за младите да покажат што знаат

На долгиот список на натпревари кои денеска би требало да се одиграат низ Европа свое место има и двобојот меѓу Вардар и Мотор Запорожје во рамки на СЕХА лигата. „Црвено-црните“ го пречекуваат составот од Украина и на овој дуел е јасно дека и двете екипи нема да бидат во најсилните состави.

Вардар на терен ќе биде со подмладени сили за да можат поискусните да се одморат. Сепак, ниту гостите нема да бидат со првата постава, па ова ќе биде пресметка на подмладени тимови на двете екипи и дефинитивно ќе биде интересно на теренот во СЦ „Јане Сандански“ со почеток во 20:15 часот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ЧСМ СЛАТИНА – ЗАЛАУ (Романија 1, жени)

14:00ч

АКБУЗАТ – СТАВРОПОЛ (Русија Супер лига)

15:00ч

ЧЕЛЈАБИНСК – КРАСНОДАР (Русија Супер лига)

15:30ч

КАУСТИК – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер лига)

АСТРАХАНОЧКА – ИЗЕВСК (Русија Супер лига, жени)

16:00ч

РЕШИЦА – ЧСМ БУКУРЕПТ (Романија 1)

ПАОК – ОЛИМПИЈАКОС (Грција 1)

СТАВРОПОЛ – КРАСНОДАР (Русија Супер лига, жени)

ЛАДА ТОЉАТИ – АДЈИФ (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

БУЗАУ – ТЕМИШВАР (Романија 1)

ДУНАРЕА БРАИЛА – БУЗАУ (Романија 1, жени)

ХЦМ СЛОБОЦИЈА – БРАШОВ (Романија 1, жени)

РАМНИЦУ ВЛЧЕА – БАЈА МАРЕ (Романија 1, жени)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер лига)

ТАГАНРОГ – СПАРТАК МОСКВА (Русија Супер лига)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – ЛУЧ (Русија Супер лига, жени)

17:30ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

18:00ч

ТАТРАН ПРЕШОВ – СПОРТИНГ (Лига на шампионите)

БАЛАТОНФУРЕДИ – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

КОМЛО – ВАЦИ (Куп на Унгарија)

НЕКА – БУДАКАЛАШ (Куп на Унгарија)

ШИОФОК – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

ВАЦИ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1, жени)

ГЈЕРПЕН – АКЕР (Норвешка 1, жени)

ТЕРТНЕС – ФОЉО (Норвешка 1, жени)

18:30ч

ДУКЛА ПРАГА – БРНО (Чешка Екстра лига)

БЈЕРИНГБРО – НОРДСЈИЛАНД (Данска 1)

СКЈЕРН – АЛБОРГ (Данска 1)

ПЕЧ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Куп на Унгарија)

НАРБО – АРЕНДАЛ (Норвешка 1)

КРИСТИЈАНСАНД – ФРЕДРИКСТАД (Норвешка 1, жени)

ХАЛЕДН – ЕЛВЕРУМ (Куп на Норвешка)

19:00ч

ДЕСПИНА – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига)

КРИСТИЈАНШТАД – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Лига на шампионите)

АЛПЛА ХАРД – ЛИНЦ (Австрија 1)

ХОЛСТЕБРО – ЛЕМВИГ (Данска 1)

19:15ч

КОПЕНХАГЕН – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)

МОЛДЕ – СТОРХАМАР (Норвешка 1, жени)

19:30ч

ГРАЊОЛЕРС – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)

БЛОМБЕРГ ЛИПЕ – ТУРИНГЕР (Германија Бундес лига 1, жени)

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – СУР (Швајцарија 1)

ФАДИ ВИНТЕРТУР – ТУН (Швајцарија 1)

19:45ч

РЕВ ЧАНАДИ – ЕГЕР (Куп на Унгарија)

20:00ч

ПОРТО – КИЛ (Лига на шампионите)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија Супер лига)

АРХУС – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

АЛБОРГ – НФХ НИК (Данска 1, жени)

ЕСБЈЕРГ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

ХОРСЕНС – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

РАНДЕРС – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

ВИБОРГ – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)

СЕСОН – ВАЛЕНС (Франција 2)

БИТИГХАЈМ – НИКАРЗУЛМЕР (Германија Бундес лига 1, жени)

20:15ч

ВАРДАР – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ (СЕХА лига)

20:30ч

ЕКС – КРЕТЕЈ (Франција 1)

ШАРТР – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

ИСТР – ДАНКЕРК (Франција 1)

ИВРИ – НАНТ (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – НИМ (Франција 1)

ГВАДАЛАХАРА – БИДАСОА ИРУН (Шпанија Асобал)

МАСИ ЕСОН – ЛИМОЖ (Франција 2)

НИЦА – НАНСИ (Франција 2)

ПОНТО – СТРАЗБУРГ (Франција 2)

САРАН – ШЕРБУР (Франција 2)

СЕЛЕСТАТ – БЕЗАНСОН (Франција 2)

20:45ч

ШАМБЕРИ – ТУЛУЗ (Франција 1)

21:00ч

ВАЉАДОЛИД – КУЕНКА (Шпанија Асобал)