Денеска на терените: Време е за нови дуели на домашна сцена, дербито е во Охрид

Меѓу натпреварите кои денеска ќе бидат одиграни има и дуели на домашна сцена, а се работи за средби од сите лиги така што ќе биде доста активно и денеска и утре.

На програмата се натпревари и од плеј-офот и од плеј-аутот и во Супер и во Првата лига во машка конкуренција, како и средби во Женска конкуренција.

Денеска се играат дел од натпреварите, а најинтересниот дуел се игра во Охрид каде што во плеј-офот ќе гостува тимот на Пролет. Ова е важна средба за двете екипи со оглед на фактот дека се борат за излез во европските купови и секој бод е важен.

Оттаму денеска ќе има интересни дуели, а програмата е богата со натпревари.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

КЛУЖ – ПИТЕШТИ (Романија 1, плеј-аут)

14:30ч

ВАРДАР – МЕТАЛУРГ (Македонија, Женска лига)

15:30ч

СТРУЖАНКА – ШАМПИОН (Македонија, Женска лига)

16:00ч

ДИЖОН – ТУЛОН (Франција 1, жени)

16:30ч

КЛ 7 – АСТРАИОН (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

БАКАУ – СУЧЕАВА (Романија 1, плеј-аут)

17:30ч

МАКЕДОНИЈА ЃП – ПРЕСПА (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

18:00ч

РАДОВИШ – ПРИЛЕП (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

БОРЕЦ – КИЧЕВО (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

ДЕСПИНА – КУМАНОВО (Македонија, Женска лига)

ИСТР – КРЕТЕЈ (Франција 1)

БАЛАТОНФУРЕДИ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1)

ПИК СЕГЕД – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

ЕРДИ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1, жени)

МОСОНМАЃАРОВАР – МТК  (Унгарија 1, жени)

18:30ч

ЛИМОЖ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)

ФЛЕРИ – ПЛАН ДЕ КУКУС (Франција 1, жени)

18:45ч

ПСЖ – КИЛ (Лига на шампиони)

19:00ч

ОХРИД – ПРОЛЕТ (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

ДУБРАВА – ППД ЗАГРЕБ (Хрватска Премиер лига, плеј-оф)

19:30ч

МЕТАЛУРГ – ЈЕХОНА (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

ВАРДАР НЕГОТИНО – КУМАНОВО (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

ПАРТИЗАН – ТЕКСТИЛЕЦ (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

СПАРТАК – ЧАИР (Македонија, Женска лига)

20:00ч

ГВАДАЛАХАРА – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

ДИЖОН – НАНСИ (Франција 2, плеј-оф)

МАСИ ЕСОН – ШЕРБУР (Франција 2, плеј-оф)

МЕРИЊАК – СТ. АМАНД (Франција 1, жени)

20:30ч

БЕРГИШЕР – МЕЛЗУНГЕН (Германија Бундес лига)

КАЊАС – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)

20:45ч

ФЛЕНЗБУРГ – АЛБОРГ (Лига на шампиони)