Денеска на терените: Возбудувања во Битола, Струга и Радовиш

Меѓу натпреварите кои денеска ќе се играат во Супер машката лига се три дуели кои се играат во Битола, Струга и Радовиш.

На трите дуели се очекува да биде интересно иако пред почетокот на средбите на сите со улогата на фаворит се гостинските состави.

Пролет гостува кај Еурофарм Пелистер 2, а ова сигурно ќе биде неизвесен дуел пред сè поради фактот дека битолчани играат одлично и тоа го потврдија и на последното гостување кај Металург. Оттаму Пролет сигурно ќе наиде на силен отпор и нема да биде воопшто лесно.

Струга има квалитет за да му парира на Бутел иако ќе биде навистина тешко за да се освојат бодови. Радовиш влегува полека во форма, но охриѓани после одличниот натпревар против Вардар денеска ќе се обидат да стигнат до бодови.

Кај дамите, пак, денеска следува дербито меѓу Вардар и Металург.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

БУЗАУ – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

ЧСМ СЛАТИНА – БАЈА МАРЕ (Романија 1, жени)

11:00ч

МИОВЕНИ – ЗАЛАУ (Романија 1, жени)

12:00ч

ЈОРДАН – СИРИЈА (Шампионат на Азија)

СПАРТАК – ОВЧЕ ПОЛЕ (Македонија Супер женска лига)

13:00ч

ДИНАМО СУНГУЛ – АКБУЗАТ (Русија Супер лига)

КАУСТИК – ПЕРМ (Русија Супер лига)

14:00ч

УЗБЕКИСТАН – ХОНГ КОНГ (Шампионат на Азија)

КОЛДИНГ – СКЈЕРН (Данска 1)

САРАТОВ – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер лига)

ФЕНИКС – ШАМПИОН (Македонија Супер женска лига)

14:45ч

СТРУЖАНКА – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Македонија Супер женска лига)

15:00ч

БИДАСОА ИРУН – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

РИНГСТЕД – БЈЕРИНГБРО (Данска 1)

СКАНДЕРБОРГ – АЛБОРГ (Данска 1)

СОНДЕРЈИСКЕ – СКИВ (Данска 1)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – ТАГАНРОГ (Русија Супер лига)

ЦСКА МОСКВА – КРАСНОДАР (Русија Супер лига)

16:00ч

ИРАН – КАЗАКСТАН (Шампионат на Азија)

КАСТАМОНУ – ЉУБЉАНА (Лига на шампиони, жени)

РОСТОВ ДОН – ФТЦ РАИЛ КАРГО (Лига на шампиони, жени)

ВИТОРИЈА – СПОРТИНГ (Португалија 1)

СТАВРОПОЛ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер лига)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – ПРОЛЕТ 62 (Македонија Супер машка лига)

СТРУГА – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија Супер машка лига)

ГЕВГЕЛИЈА – КУЗМАН ВАРДАР (Македонија Супер женска лига)

ВАРДАР – МЕТАЛУРГ (Македонија Супер женска лига)

АСТРИОН – ТЕКСТИЛЕЦ (Македонија Прва машка лига)

АЕРОДРОМ – КИЧЕВО 2020 (Македонија Прва машка лига)

МРК КУМАНОВО – ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА (Македонија Прва машка лига)

16:10ч

МОРС – ГОГ (Данска 1)

16:30ч

АЛЕКСАНДРА – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

17:00ч

ВАЉАДОЛИД – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)

БУДАКАЛАШ – НЕКА (Унгарија 1)

ПИК СЕГЕД – ЧУРГО (Унгарија 1)

ЧСМ ДЕВА – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

МАГУРА ЧИСНАДЕИ – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

ЧАИР – ДЕСПИНА (Македонија Супер женска лига)

18:00ч

УМАГ – ППД ЗАГРЕБ (Хрватска Премиер лига)

ЗАМЕТ – МОСЛАВИНА (Хрватска Премиер лига)

ГОРЕЊЕ – ДОБОВА (Словенија 1)

ПАРТИЗАН – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија Супер лига)

ПРОЛЕТЕР – ДУБОЧИЦА (Србија Супер лига)

ВОЈВОДИНА – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија Супер лига)

АОН ФИВЕРС – ГРАЦ (Австрија 1)

ЈУЖНА КОРЕЈА – ЈАПОНИЈА (Шампионат на Азија)

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – БРЕСТ (Лига на шампиони, жени)

ПОДРАВКА – ЧСМ БУКУРЕШТ (Лига на шампиони, жени)

ЕГЕР – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

ЃЕНЃЕШ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1)

РАДОВИШ – ОХРИД (Македонија Супер машка лига)

18:30ч

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ДИНАМО П. (Србија Супер лига)

КУЕНКА – МОРАЦО КАЊАС (Шпанија Асобал)

НАВА – АНТЕКЕРА (Шпанија Асобал)

КУМАНОВО – ПЕЛИСТЕР (Македонија Супер женска лига)

МЕТАЛУРГ РА – ГОЛДЕН АРТ (Македонија Прва машка лига)

19:00ч

ТУЛУЗ – НАНСИ (Франција 1)

ДУБРАВА – ВИНКОВЦИ (Хрватска Премиер лига)

КАРЛОВАЦ – РУДАР (Хрватска Премиер лига)

ГРАДЕЦ – МАРИБОР (Словенија 1)

РИБНИЦА – Ј. ОРМОЖ (Словенија 1)

ЈУГОВИЌ – НОВИ ПАЗАР (Србија Супер лига)

СПАРТАК В. – РУДАР К. (Србија Супер лига)

ГРАНОЉЕРС – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)

ЛА РИОХА – СИНФИН (Шпанија Асобал)

ЛИНЦ – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)

ПАРИЗ 92 – НАНТ (Франција 1, жени)

АВАНКА – БРАГА (Португалија 1)

БЕЛЕНЕНСЕС – БОА ХОРА (Португалија 1)

КСИКО – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)

МАКЕДОНИЈА ЃП – АЛКАЛОИД (Македонија Прва машка лига)

19:14ч

БЈЕЛОВАР – ВАРАЖДИН (Хрватска Премиер лига)

20:00ч

НИМ – ЛИМОЖ (Франција 1)

ОБИЛИЌ – РАДНИЧКИ (Србија Супер лига)

БУРГ ДЕ ПАЖ – ДИЖОН (Франција 1, жени)

МЕРИЊАК – НИЦА (Франција 1, жени)

20:15ч

ФЕРЛАХ – ТИРОЛ (Австрија 1)

20:20ч

ФУКСЕ – ФОСЛАУЕР (Австрија 1)

20:30ч

ЕРЛАНГЕН – КИЛ (Германија, Бундес лига)

МАЈА ИСМАИ – ГАЈА (Португалија 1)