ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вечното дерби во Србија со ново издание

Екипите на Партизан и Црвена Звезда не се дел од СЕХА-лигата, но затоа имаат можност вечното дерби да го имаат во домашното првенство односно во Супер лигата на Србија.

Денеска Партизан е домаќин на Црвена Звезда и ова се очекува да биде доста интересна пресметка.

„Црвено-белите“ имаа промени на тренерската позиција, па сега ќе се обидат да бидат далеку подобри.

Има уште малку средби денеска, но ова е веќе нормално после викендот кој е полн со средби од првенствата и од Лигата на шампионите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ИНДИЈА – ХОНГ КОНГ (Квалификации за ОИ, Азија)

17:00ч

КАТАР – САУДИСКА АРАБИЈА (Квалификации за ОИ, Азија)

18:00ч

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (Србија, Супер лига)

18:45ч

КРИМ – ИЗОЛА БОРИ (Словенија 1)

20:00ч

ВИБОРГ – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)