Денеска на терените: Веспрем го заверува второто место

Дејан Манасков и колегите денеска имаат тешка средба во Лигата на шампионите,а се соочуваат со составот на Кил на домашен терен. Им следува сериозен предизвик на кој мора да одговорат сериозно бидејќи зависи 2. место.

Со победа денеска екипата на Веспрем ќеја завери оваа позиција и нема да има никаков проблем за понатаму. Во спротивно може да дојде до интересно продолжение во Групата Б.

Денеска ќе има и еден дуел од Супер женската лига. Деспина го пречекува составот на Металург и ова ќе биде дуел на кој домашните ќе се обидат да дојдат до бодови.

Од интернационалците на терен ќе биде Дарко Димитриевски со тимот на Синфин.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:30ч

ХОРТА – ПОВОА (Португалија1)

14:30ч

АКБУЗАТ – СУНГУЛ (Русија Супер лига)

17:00ч

КАЛИШ – АЗОТИ ПУЛАВИ (Полска Супер лига)

18:30ч

РАЛИНГЕН – ФРЕДРИКШТАД (Норвешка 1, жени)

18:45ч

АЛБОРГ – БАРСЕЛОНА (Лига на шампиони)

ВЕСПРЕМ – КИЛ (Лига на шампиони)

19:00ч

ДЕСПИНА – МЕТАЛУРГ (Македонија, Супер женска лига)

ЗАМЕТ – ВИНКОВЦИ (Хрватска Премиер лига)

ВАРБЕРГ – ХАЛБИ (Шведска 1)

19:30ч

ХУЕСКА – ВИЉА ДЕ АРАНДА (Шпанија Асобал)

БИТИГХАЈМ – ГРОСВАЛШТАТ (Германија, Бундес лига 2)

ТАРНОВ – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)

20:00ч

АНАИТАСУНА – ГРАНОЊЕРС (Шпанија Асобал)

ЦИСНЕ – НАВА (Шпанија Асобал)

ШЕРБУР –ВАЛЕНС (Франција 2)

БОА ХОРА – ПОРТО (Куп на Португалија)

20:15ч

ДАНКЕРК – ЕКС АН ПРОВАНС (Франција 1)

20:30ч

МОРАЦО КАЊАС – СИНФИН (Шпанија Асобал)