ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар се враќа на терен, гостува кај Пекинг Универзитет

Тимот против кој „црвено-црните“ ја отворија сезоната во СЕХА-лигата, Пекинг Универзитет денеска ќе биде домаќин на Вардар.

Со ова продолжуваат натпреварите во СЕХА-лигата, а воедно завршува паузата поради репрезентативните активности. Секако ова е добра можност и за младите ракометари и за загревање пред натпреварот против Мешков Брест во Лигата на шампионите.

Средбата денеска почнува од 17:15 часот, а на овој дуел вардарци нема да бидат комплетни.

Недостигаат болниот Скубе и повредените Атман и Горпишин. Тоа ќе отвори простор за помладите и тие денеска сигурно ќе добијат повеќе минутажа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:15ч

ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – ВАРДАР (СЕХА-лига)

18:00ч

ТАЛИН – ВИЛЈАНДИ (Естонија Мејстер лига)

НЕКА – БУДАОРС (Куп на Унгарија, жени)

КВИЖИН – КЕЛЦЕ (Полска, Супер лига)

18:30ч

ЕСБЈЕРГ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

19:00ч

БИСТРИЦА – КАРВИНА (Куп на Чешка)

МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ТАТРАН ПРЕШОВ (СЕХА-лига)

ГАРДОНИ – СОМБАТЕЛИ (Куп на Унгарија, жени)

19:30ч

ТОНДЕР – ФИФ (Данска 2)

20:45ч

ППД ЗАГРЕБ – МЕТАЛОПЛАСТИКА (СЕХА-лига)